İstanbul Rehberler Odası Banka Hesap Bilgileri

  • Anasayfa
  • İstanbul Rehberler Odası Banka Hesap Bilgileri
  • 24 Ocak 2024

Aidat ödeme seçenekleri:

- Odamızda banka ya da kredi kartınızla aidat ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Odamızda elden-nakit ödeme alınmamaktadır.

 

- Veya Banka hesabımıza havale/EFT ile yapmak isterseniz: Hesap Adı: İstanbul Rehberler Odası Garanti Bankası Elmadağ Şubesi (Şube Kodu: 234), İBAN: TR 760006200023400006299400

- Veya online güvenli ödeme: https://iro.org.tr/aidat-ode        

Odamız hafta içi günlerinde 09:00-18:00 arasında kesintisiz açıktır, Cumartesi ve Pazar günlerinde kapalıyız. İş ve işlemler Cihangir Mahallesi Soğancı Sokak No:3 Kat:1 Cihangir Beyoğlu (Taksim İlkyardım Hastanesi’nin karşısındaki sokakta) adresimizde yapılmaktadır. 

 

2024 Aidatları

Eylemli (Çalışma kartı bulunan) : 3.090 TL

Eylemsiz (Çalışma kartı bulunmayan): 618 TL

Oda aidatları yıllıktır, dilerseniz tek seferde Ocak ayı içinde, dilerseniz ilki Ocak ayı içinde, ikincisi en geç 30 Haziran’a kadar olmak üzere 2 taksitte ödeyebilirsiniz. Süresi içinde ödenmeyen aidatlara yasal gecikme faizi uygulanmaktadır.

 

Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği

(4) Oda aidatının ilki Ocak ayı sonuna kadar, ikincisi Haziran ayı sonuna kadar iki eşit taksit olmak üzere kayıtlı olunan odaya ödenir. İsteyen üyeler oda aidatlarını herhangi bir indirim talep etmeksizin tek seferde de Ocak ayı sonuna kadar ödeyebilir.

(6) Süresi içinde ödenmeyen aidatlar kanuni faizi ile birlikte genel hükümlere göre tahsil edilir.