Arama Sayfası

 • Gastronomi Turizmi Derneği-Kalder İşbirliği

  Ülkemizin gastronomik değerlerini ortaya çıkarmak, turizm çeşitlenmesine, potansiyeline katkıda bulunmak amacıyla kurulan Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile işbirliğine hazırlanıyor.
  Devamı

 • Gastronomi Turizmi Uzmanlaşma Eğitimi Bilgilendirme Semineri

  İRO-GTD (Gastronomi Turizmi Derneği) işbirliğiyle düzenlenmesi planlanan “Gastronomi Turizmi Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitim Programı” ile ilgili yapılacak bilgilendirme seminerinin ayrıntıları aşağıdadır.

   

  Devamı

 • I. Turizm Rehberliği Kongresi Balıkesir'de düzenlendi / 2018

  Balıkesir Üniversitesi tarafından 27–28 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen I. Turizm Rehberliği Kongresi’nde 34 farklı üniversiteden 145 katılımcı 70 adet bildiriyi, 5 farklı salonda eşzamanlı oturumlar eşliğinde sundu. Kongreye katılım çok sayıda akademisyen, öğrenci ve sektör profesyoneli ile gerçekleşti. Sektör kuruluşları arasında İRO, bölgesi itibarıyla ÇARO ve TÜRSAB yer aldı. Devamı

 • İBB Turizm Çalıştayı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Hilton Oteli’nde düzenlediği “İstanbul turizminde sürdürülebilir çözümler ve yeniden kazanma için arama konferansı” başlıklı ‘ortak akıl” çalıştayı  05-07 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşti. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Recep Altepe, İstanbul Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürü, Belediye yetkilileri, TÜRSAB, TUROB, TUROFED, TYD gibi sektörün önemli temsilcilerinin ve davetlinin katıldığı çalıştayda, İstanbul Rehberler Odası Başkanı Hakan Eğinlioğlu da yer aldı.

  Devamı