Arama Sayfası

 • Meslek Odasına Üyelik

  Devamı

 • Oda aidatları/En az yarısı Ocak ayı içinde ödenmeli

  Bildiğiniz gibi, aidatlarınızı dilerseniz birisi Ocak ayı içinde, diğer taksiti en geç Haziran sonuna kadar ödenmek kaydıyla; iki eşit taksitte ödeyebilirsiniz. Dilerseniz taksitsiz, tek seferde yine Ocak ayı içinde olmak kaydıyla ödeyebilirsiniz. Devamı

 • Önemli: Aidatlarınızı geciktirmeden ödemenizi rica ederiz/yasal faiz

  Kayıtlarımızın incelenmesinden, Odamıza geçmiş dönemden aidat borcu bulunan ve ayrıca bu yıla ait ikinci taksidi henüz ödememiş olan üyelerimizin bulunduğu belirlenmiştir.

  Aidatını Ödememiş İRO Üyelerinin dikkatine

  Devamı

 • Önemli: Rehberlerin Oda Üyeliği Zorunluluğu/Üyelik Başvuru İşlemleri Netleşti

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ulaşan Bakan imzalı bir talimat ile Oda üyelik işlemleri netleşti. Bu talimatın özeti aşağıdaki gibi:

  Yeni Oda üyeliği için gereken belgeler:

  1- Oda üyeliği başvuru dilekçesi (Dilekçenin örneği İRO’dan veya http://www.tureb.net/dosyalar//anket-iro.pdf adresinden alınabilir)

  2- Bakanlıkça hazırlanacak ruhsatnamenin aslı veya noter onaylı örneği (bu aşamada ruhsatnameler henüz hazırlanmadığı için rehberlik kimlik kartları yani kokartlar yeterli olacak),

  3- Yerleşim yeri belgesi (ikametgah),

  4- Başvuru tarihinden önce, son 3 ay içerisinde alınmış adli sicil belgesinin aslı (Cumhuriyet Savcılıklarından Sabıka Kaydınızı alırken kamu kurumuna-resmi kuruma verilmek üzere ifadesini kullanmanız gerekmektedir),

  5- Diplomanın, geçici mezuniyet belgesinin veya denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (oda yetkilileri fotokopi alıp asıl belgeyi iade edecektir),

  6- 5901 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiş mavi kartın (Türk Vatandaşlığından çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybeden kişilere tanınan hak) noter onaylı örneği ile yurtiçi ve yurtdışı yerleşim yeri belgesi,

  7- Son 3 ay içinde çekilmiş 6 adet renkli vesikalık fotoğraf,

  8- Oda üyeliği aidatını yatırdığınıza ilişkin dekont.  (İRO’ya üyelik için aidatınızı İRO’ya gelmeden önce en alttaki banka hesaplarından birine yatırabileceğiniz gibi, makbuz karşılığında İRO’da kredi kartınızla veya banka kartınızla da ödeyebilirsiniz.)

  2013 Aidatları ne kadar?

  2013 yılı için Eylemli Rehberler için 2012 aidat tutarı: 195.00 TL’dir.

  2013 yılı için Eylemsiz Rehberler aidat tutarı: 39.00 TL’dir.

   

  21 ARALIK 2012 TARİHİNDEN ÖNCE REHBERLİK HAKKINA SAHİP OLANLAR:

  Başvuru için kendi gelemeyenler ne yapacak?

  Başvuru dilekçesinin doldurulup ıslak imzayla imzalanması ve gerekli diğer belgelerin eksiksiz olması koşuluyla, belgelerinizi 21 Aralık 2012 tarihinden önce İRO’ya ulaşmış olacak şekilde, bir yakınınız aracılığıyla veya taahhütlü posta yolu ile iletebilirsiniz.

  Mevcut İRO Üyeleri ne yapacak?

  İRO-İstanbul Rehberler Odası’nın mevcut üyelerinin, şimdilik oda üyeliği ile ilgili yapmaları gereken herhangi bir işlem öngörülmemektedir. Ancak tüm rehberlerin ruhsatname alma işlemleri başladığında, Bakanlıktan kokartlarını ruhsatname ile değiştirmeleri gerekmektedir. İRO üyelerinin ruhsatnamelerinin toplu bir biçimde Bakanlıktan temin edilmesi yönünde girişimlerimiz sürmektedir. Yeni bir gelişme kaydedilene kadar beklemenizde yarar vardır.

  Öte yandan, ikametgah adresleri İRO’nun resmi yetki alanı olan İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinin dışında olan mevcut İRO üyelerinin, mümkün olan en kısa sürede resmi ikamet adreslerine göre yetkili olan Odaya nakillerini aldırmaları veya ikametgahlarını İRO’nun yetki alanındaki bir ile aldırmaları kendi sorumluluklarıdır, bunu yapmamaları durumunda disiplin cezalarına maruz kalacaklardır. Bir başka deyişle, İRO üyesi olup da ikametgahınız İstanbul dışında veya yukarıdaki iller dışındaysa, ya odanızı değiştireceksiniz ya da İRO üyeliğinizi sürdürmek için ikametgahınızı İstanbul veya bu illerden birine alacaksınız.

  İRO’nun yetki alanında ikamet edip de yasamızın yayımlanmasından sonra İRO üyeliği için başvuru yapmış olanlar ne yapacak?

  Yapılmış olan üyelik başvurularının işleme alınabilmesi için yukarıda belirtilen oda üyeliğinde gereken belgelerden eksik olanların bir an önce tamamlanması ve aidatların ödenmesi gerekmektedir.

  Bakanlık talimatından da anlaşılacağı gibi sabıka kayıtlarının son 3 ay içinde alınmış ve kamu kurumuna verilmek üzere düzenlenmiş olması gerekmektedir. Bu durumda daha önce sabıka kaydı almış olsanız bile bunların Bakanlık talimatındaki özelliklere göre yenilenmesi gerekecektir.

  İRO’nun yetki alanında ikamet edip de ARO veya İZRO üyesi olan rehberler ne yapacak?

  İkametgah adresleri, İRO’nun resmi yetki alanı olan İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinden birinde olan mevcut İZRO (İzmir) veya ARO (Antalya) üyelerinin, mümkün olan en kısa sürede nakil yoluyla İRO’ya üye olmaları kendi sorumluluklarıdır, bunu yapmamaları durumunda disiplin cezalarına maruz kalacaklardır.

  İstanbul veya İRO’nun yetki alanındaki illerde ikamet edip de, oda üyesi olmayan rehberler:

  İkametgahı İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinden birinde bulunan ve İRO üyesi olmayan rehberlerin, 21 Aralık 2012 tarihine kadar İstanbul Rehberler Odası’na, yukarıdaki belgeleri eksiksiz getirerek, üyelik için başvurmaları gerekmektedir.

  İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri dışında ikamet edip de, herhangi bir odaya üye olmayan rehberler:

  Bu iller dışında ikamet eden rehberlerin, yerleşim yerlerine göre yetkili olan odalara başvurmaları gerekmektedir. Odaların yetki alanlarını gösteren liste en alttadır. Bu durumda olan rehberlerin İRO üyeliğine kabulü, mümkün değildir.

  İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri dışında ikamet edip de, yasamızın yayımlanmasından bu yana İRO üyeliği için başvurmuş olan rehberler:

  İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri dışında ikamet eden rehberlerin rehberlik kanununun yayımlanmasından bu yana İRO’ya üye olmak için yapılmış olan başvurular geçersizdir. Bu başvuruların ilgili diğer yetkili odaya yapılarak yenilenmesi gerekmektedir.

  İRO, ARO ve İZRO’nun yetki alanı dışındaki illlerde yeni oda kurulamazsa veya hiç kurulma olasılığı yoksa buralardaki rehberler ne yapacak?

  Durumlarını geç kalmadan yazılı olarak Bakanlığa bildirip çözüm üretilmesini istemeliler.

  Oda üyesi olsun veya olmasın tüm rehberlerin dikkatine!

  Oda üyesi olsun veya olmasın, tüm rehberlerin, ruhsat alma işlemleri başladığında, Bakanlıktan kokartlarını ruhsatname ile değiştirmeleri gerekmektedir. Oda üyelerinin ruhsatnamelerinin toplu bir biçimde Bakanlıktan temin edilmesi yönünde girişimlerimiz sürmektedir. Yeni bir gelişme kaydedilene kadar beklemenizde yarar vardır.

  REHBER ODALARININ YETKİ ÇEVRELERİ

  İSTANBUL BÖLGESİ

  İSTANBUL

  BOLU

  DÜZCE

  EDİRNE

  KIRKLARELİ

  KOCAELİ

  SAKARYA

  YALOVA

   

  İZMİR BÖLGESİ

   

  İZMİR

  MANİSA

  UŞAK

   

  ANTALYA BÖLGESİ

   

  ANTALYA

  BURDUR

  ISPARTA

   

  KAYITLI REHBER SAYILARINA GÖRE ODA KURULABİLECEK İLLER VE YETKİÇEVRELERİ

  AYDIN BÖLGESİ

  AYDIN

  DENİZLİ

   

  MUĞLA BÖLGESİ

  MUĞLA

  ANKARA BÖLGESİ

  ANKARA

  AFYONKARAHİSAR

  BARTIN

  ÇANKIRI

  ÇORUM

  ESKİŞEHİR

  KARABÜK

  KARAMAN

  KASTAMONU

  KIRIKKALE

  KONYA

  ZONGULDAK

   

  NEVŞEHİR BÖLGESİ

   

  NEVŞEHİR

  AKSARAY

  KAYSERİ

  KIRŞEHİR

  NİĞDE

  SİVAS

  YOZGAT

   

  BURSA BÖLGESİ (Kurulması halinde)

   

  BURSA

  BALIKESİR

  BİLECİK

  KÜTAHYA

   

  MEVCUT KAYITLI REHBER SAYILARINA GÖRE BÖLGESEL ODA KURULABİLECEK İLLER VE YETKİ ÇEVRELERİ

  ÇANAKKALE BÖLGESİ

  ÇANAKKALE

  BALIKESİR

  BİLECİK

  KÜTAHYA

  TEKİRDAĞ

   

  GAZİANTEP BÖLGESİ

   

  GAZİANTEP

  ADANA

  HATAY

  KAHRAMANMARAŞ

  KİLİS

  MALATYA

  MERSİN

  OSMANİYE

   

  ŞANLIURFA BÖLGESİ

  ŞANLIURFA

  ADIYAMAN

  AĞRI

  BATMAN

  BİNGÖL

  BİTLİS

  DİYARBAKIR

  ELAZIĞ

  HAKKARİ

  MARDİN

  MUŞ

  SİİRT

  ŞIRNAK

  TUNCELİ

  VAN

  TRABZON BÖLGESİ

  TRABZON

  AMASYA

  ARDAHAN

  ARTVİN

  BAYBURT

  ERZİNCAN

  ERZURUM

  GÜMÜŞHANE

  GİRESUN

  IĞDIR

  KARS

  ORDU

  RİZE

  SAMSUN

  SİNOP

  TOKAT

   

  ADANA BÖLGESİ (Kurulması halinde)

   

  ADANA

  HATAY

  MERSİN

  OSMANİYE

   

  MERSİN BÖLGESİ (Kurulması halinde)

   

  MERSİN

  ADANA

  HATAY

  0SMANİYE

   

  (XX) Bölgesel odaların yetki çevresi dahilinde hangi ilde Bölgesel Oda kurulmuş ise diğer iller Bölgesel Oda kurulan il kapsamında olacaktır.

  İRO-İstanbul Rehberler Odası’nın Banka Hesap Bilgileri

  Hesap Adı: İstanbul Rehberler Odası

  BANKA ADI ŞUBE ADI ŞUBE KODU İBAN NO

  Garanti Bankası Elmadağ 234 TR76 0006 2000 2340 0006 2994 00

  Garanti Bankası Cihangir 575 TR80 0006 2000 5750 0006 2991 75

  Yapı Kredi Cihangir 069 TR34 0006 7010 0000 0064 4761 62

  (İş Bankası gişe işlemlerinde 5 TL şubede ücret alınmaktadır)

  İş Bankası Cihangir 1014 TR64 0006 4000 0011 0140 2673 56

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ulaşan Bakan imzalı bir talimatı aşağıdaki adresten okuyabilirsiniz:

  http://tureb.net/Bakanlik-oda-uyeligi-yazisi/

  Bu talimat, Yönetmeliğin gecikmesinden ötürü bazı süreli işlemlerde yaşanacak aksamaları önlemek için hazırlanmış olup, Odamıza 03 Aralık 2012 Salı günü faks yoluyla iletilmiştir.

  yazıyı düzenle →

   
   

  Yeni Oda üyeliği için gereken belgeler:

  1- Oda üyeliği başvuru dilekçesi (Dilekçenin örneği İRO’dan veya http://www.tureb.net/dosyalar//anket-iro.pdf adresinden alınabilir)

  2- Bakanlıkça hazırlanacak ruhsatnamenin aslı veya noter onaylı örneği (bu aşamada ruhsatnameler henüz hazırlanmadığı için rehberlik kimlik kartları yani kokartlar yeterli olacak),

  3- Yerleşim yeri belgesi (ikametgah),

  4- Başvuru tarihinden önce, son 3 ay içerisinde alınmış adli sicil belgesinin aslı (Cumhuriyet Savcılıklarından Sabıka Kaydınızı alırken kamu kurumuna-resmi kuruma verilmek üzere ifadesini kullanmanız gerekmektedir),

  5- Diplomanın, geçici mezuniyet belgesinin veya denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (oda yetkilileri fotokopi alıp asıl belgeyi iade edecektir),

  6- 5901 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiş mavi kartın (Türk Vatandaşlığından çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybeden kişilere tanınan hak) noter onaylı örneği ile yurtiçi ve yurtdışı yerleşim yeri belgesi,

  7- Son 3 ay içinde çekilmiş 6 adet renkli vesikalık fotoğraf,

  8- Oda üyeliği aidatını yatırdığınıza ilişkin dekont.  (İRO’ya üyelik için aidatınızı İRO’ya gelmeden önce en alttaki banka hesaplarından birine yatırabileceğiniz gibi, makbuz karşılığında İRO’da kredi kartınızla veya banka kartınızla da ödeyebilirsiniz.)

  2013 Aidatları ne kadar?

  2013 yılı için Eylemli Rehberler için 2012 aidat tutarı: 195.00 TL’dir.

  2013 yılı için Eylemsiz Rehberler aidat tutarı: 39.00 TL’dir.

   

  21 ARALIK 2012 TARİHİNDEN ÖNCE REHBERLİK HAKKINA SAHİP OLANLAR:

  Başvuru için kendi gelemeyenler ne yapacak?

  Başvuru dilekçesinin doldurulup ıslak imzayla imzalanması ve gerekli diğer belgelerin eksiksiz olması koşuluyla, belgelerinizi 21 Aralık 2012 tarihinden önce İRO’ya ulaşmış olacak şekilde, bir yakınınız aracılığıyla veya taahhütlü posta yolu ile iletebilirsiniz.

  Mevcut İRO Üyeleri ne yapacak?

  İRO-İstanbul Rehberler Odası’nın mevcut üyelerinin, şimdilik oda üyeliği ile ilgili yapmaları gereken herhangi bir işlem öngörülmemektedir. Ancak tüm rehberlerin ruhsatname alma işlemleri başladığında, Bakanlıktan kokartlarını ruhsatname ile değiştirmeleri gerekmektedir. İRO üyelerinin ruhsatnamelerinin toplu bir biçimde Bakanlıktan temin edilmesi yönünde girişimlerimiz sürmektedir. Yeni bir gelişme kaydedilene kadar beklemenizde yarar vardır.

  Öte yandan, ikametgah adresleri İRO’nun resmi yetki alanı olan İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinin dışında olan mevcut İRO üyelerinin, mümkün olan en kısa sürede resmi ikamet adreslerine göre yetkili olan Odaya nakillerini aldırmaları veya ikametgahlarını İRO’nun yetki alanındaki bir ile aldırmaları kendi sorumluluklarıdır, bunu yapmamaları durumunda disiplin cezalarına maruz kalacaklardır. Bir başka deyişle, İRO üyesi olup da ikametgahınız İstanbul dışında veya yukarıdaki iller dışındaysa, ya odanızı değiştireceksiniz ya da İRO üyeliğinizi sürdürmek için ikametgahınızı İstanbul veya bu illerden birine alacaksınız.

  İRO’nun yetki alanında ikamet edip de yasamızın yayımlanmasından sonra İRO üyeliği için başvuru yapmış olanlar ne yapacak?

  Yapılmış olan üyelik başvurularının işleme alınabilmesi için yukarıda belirtilen oda üyeliğinde gereken belgelerden eksik olanların bir an önce tamamlanması ve aidatların ödenmesi gerekmektedir.

  Bakanlık talimatından da anlaşılacağı gibi sabıka kayıtlarının son 3 ay içinde alınmış ve kamu kurumuna verilmek üzere düzenlenmiş olması gerekmektedir. Bu durumda daha önce sabıka kaydı almış olsanız bile bunların Bakanlık talimatındaki özelliklere göre yenilenmesi gerekecektir.

  İRO’nun yetki alanında ikamet edip de ARO veya İZRO üyesi olan rehberler ne yapacak?

  İkametgah adresleri, İRO’nun resmi yetki alanı olan İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinden birinde olan mevcut İZRO (İzmir) veya ARO (Antalya) üyelerinin, mümkün olan en kısa sürede nakil yoluyla İRO’ya üye olmaları kendi sorumluluklarıdır, bunu yapmamaları durumunda disiplin cezalarına maruz kalacaklardır.

  İstanbul veya İRO’nun yetki alanındaki illerde ikamet edip de, oda üyesi olmayan rehberler:

  İkametgahı İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinden birinde bulunan ve İRO üyesi olmayan rehberlerin, 21 Aralık 2012 tarihine kadar İstanbul Rehberler Odası’na, yukarıdaki belgeleri eksiksiz getirerek, üyelik için başvurmaları gerekmektedir.

  İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri dışında ikamet edip de, herhangi bir odaya üye olmayan rehberler:

  Bu iller dışında ikamet eden rehberlerin, yerleşim yerlerine göre yetkili olan odalara başvurmaları gerekmektedir. Odaların yetki alanlarını gösteren liste en alttadır. Bu durumda olan rehberlerin İRO üyeliğine kabulü, mümkün değildir.

  İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri dışında ikamet edip de, yasamızın yayımlanmasından bu yana İRO üyeliği için başvurmuş olan rehberler:

  İstanbul, Bolu, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri dışında ikamet eden rehberlerin rehberlik kanununun yayımlanmasından bu yana İRO’ya üye olmak için yapılmış olan başvurular geçersizdir. Bu başvuruların ilgili diğer yetkili odaya yapılarak yenilenmesi gerekmektedir.

  İRO, ARO ve İZRO’nun yetki alanı dışındaki illlerde yeni oda kurulamazsa veya hiç kurulma olasılığı yoksa buralardaki rehberler ne yapacak?

  Durumlarını geç kalmadan yazılı olarak Bakanlığa bildirip çözüm üretilmesini istemeliler.

  Oda üyesi olsun veya olmasın tüm rehberlerin dikkatine!

  Oda üyesi olsun veya olmasın, tüm rehberlerin, ruhsat alma işlemleri başladığında, Bakanlıktan kokartlarını ruhsatname ile değiştirmeleri gerekmektedir. Oda üyelerinin ruhsatnamelerinin toplu bir biçimde Bakanlıktan temin edilmesi yönünde girişimlerimiz sürmektedir. Yeni bir gelişme kaydedilene kadar beklemenizde yarar vardır.

  REHBER ODALARININ YETKİ ÇEVRELERİ

  İSTANBUL BÖLGESİ

  İSTANBUL

  BOLU

  DÜZCE

  EDİRNE

  KIRKLARELİ

  KOCAELİ

  SAKARYA

  YALOVA

   

  İZMİR BÖLGESİ

   

  İZMİR

  MANİSA

  UŞAK

   

  ANTALYA BÖLGESİ

   

  ANTALYA

  BURDUR

  ISPARTA

   

  KAYITLI REHBER SAYILARINA GÖRE ODA KURULABİLECEK İLLER VE YETKİÇEVRELERİ

  AYDIN BÖLGESİ

  AYDIN

  DENİZLİ

   

  MUĞLA BÖLGESİ

  MUĞLA

  ANKARA BÖLGESİ

  ANKARA

  AFYONKARAHİSAR

  BARTIN

  ÇANKIRI

  ÇORUM

  ESKİŞEHİR

  KARABÜK

  KARAMAN

  KASTAMONU

  KIRIKKALE

  KONYA

  ZONGULDAK

   

  NEVŞEHİR BÖLGESİ

   

  NEVŞEHİR

  AKSARAY

  KAYSERİ

  KIRŞEHİR

  NİĞDE

  SİVAS

  YOZGAT

   

  BURSA BÖLGESİ (Kurulması halinde)

   

  BURSA

  BALIKESİR

  BİLECİK

  KÜTAHYA

   

  MEVCUT KAYITLI REHBER SAYILARINA GÖRE BÖLGESEL ODA KURULABİLECEK İLLER VE YETKİ ÇEVRELERİ

  ÇANAKKALE BÖLGESİ

  ÇANAKKALE

  BALIKESİR

  BİLECİK

  KÜTAHYA

  TEKİRDAĞ

   

  GAZİANTEP BÖLGESİ

   

  GAZİANTEP

  ADANA

  HATAY

  KAHRAMANMARAŞ

  KİLİS

  MALATYA

  MERSİN

  OSMANİYE

   

  ŞANLIURFA BÖLGESİ

  ŞANLIURFA

  ADIYAMAN

  AĞRI

  BATMAN

  BİNGÖL

  BİTLİS

  DİYARBAKIR

  ELAZIĞ

  HAKKARİ

  MARDİN

  MUŞ

  SİİRT

  ŞIRNAK

  TUNCELİ

  VAN

  TRABZON BÖLGESİ

  TRABZON

  AMASYA

  ARDAHAN

  ARTVİN

  BAYBURT

  ERZİNCAN

  ERZURUM

  GÜMÜŞHANE

  GİRESUN

  IĞDIR

  KARS

  ORDU

  RİZE

  SAMSUN

  SİNOP

  TOKAT

   

  ADANA BÖLGESİ (Kurulması halinde)

   

  ADANA

  HATAY

  MERSİN

  OSMANİYE

   

  MERSİN BÖLGESİ (Kurulması halinde)

   

  MERSİN

  ADANA

  HATAY

  0SMANİYE

   

  (XX) Bölgesel odaların yetki çevresi dahilinde hangi ilde Bölgesel Oda kurulmuş ise diğer iller Bölgesel Oda kurulan il kapsamında olacaktır.

  İRO-İstanbul Rehberler Odası’nın Banka Hesap Bilgileri

  Hesap Adı: İstanbul Rehberler Odası

  BANKA ADI ŞUBE ADI ŞUBE KODU İBAN NO

  Garanti Bankası Elmadağ 234 TR76 0006 2000 2340 0006 2994 00

  Garanti Bankası Cihangir 575 TR80 0006 2000 5750 0006 2991 75

  Yapı Kredi Cihangir 069 TR34 0006 7010 0000 0064 4761 62

  (İş Bankası gişe işlemlerinde 5 TL şubede ücret alınmaktadır)

  İş Bankası Cihangir 1014 TR64 0006 4000 0011 0140 2673 56

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ulaşan Bakan imzalı bir talimatı aşağıdaki adresten okuyabilirsiniz:

  http://tureb.net/Bakanlik-oda-uyeligi-yazisi/

  Bu talimat, Yönetmeliğin gecikmesinden ötürü bazı süreli işlemlerde yaşanacak aksamaları önlemek için hazırlanmış olup, Odamıza 03 Aralık 2012 Salı günü faks yoluyla iletilmiştir.

  yazıyı düzenle →

   
   
  Devamı